Смесената щафета (2х6 + 2х7,5 км) на България в състав Ния Димитрова, Десислава Стоянова, Мирослав Кенанов и Мартин Богданов не успя да завърши и бе класирана на предпоследното 25-о място в първия старт на Световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Родните биатлонисти използваха 15 допълнителни патрона и допуснаха общо 4 грешки при стрелбата, а зад тях в класирането остана единствено тима на Южна Корея. На четвърти пост българският квартет бе застигнат от лидерите и затворен с обиколка. Богданов се движеше 25-и, но беше спрян след втората си стрелба.

Победител в състезанието стана щафетата на Норвегия в състав Тора Бергер, Ан-Кристин Флатланд, Оле Ейнар Бьорндален и Тарей Бьо, които финишираха с време 1:14.22,5 часа, използвайки само 7 допълнителни патрона, без да бъде допусната нито една грешка при стрелбата.

Втора остана щафетата на Германия в състав Андреа Хенкел, Магдалена Нойнер, Арнд Пфайфер и Михаел Грайс, които изостанаха с 22.9 секунди от победителите. Немският квартет използва 8 допълнителни патрона и също завърши без грешка в стрелбата.

Бронзовото отличие завоюва щафетата на Франция, която остана на 1:16.2 минути след победителите. В топ 6 са още Швеция, Италия и Русия. /БЛИЦ