Само за 8 минути руснаците водеха вече с 4:0 срещу Франция и нещата отиваха на доиграване. Две минути по-късно французите върнаха едно попадение, но до края на третината резултатът бе станал 5:1. Втората част завърши нарвно 1:1 само защото французите успяха да се разпишат 29 секунди преди сирената. В последната третина Русия добави още една шайба и се поздрави с лека победа. В класирането в група “В” води Русия с 6 точки пред Швейцария с 5, Германия с 1 точка и Франция без актив до момента. В група “А” отборът на Канада направи най-голямата победа в първенството до момента, като попиля унгарците с 9:0, които в първия си мач едва не поднесоха сензацията на турнира. Първата третина завърши с достатъчното 4:0, а в следващите две части канадците отбелязаха съответно 2 и 3 гола. С хеттрик се отличи Мартен Сан Луи. В класирането в групата води Канада с 6 точки, Словакия има 4, Беларус е с 2 и Унгария е без спечелена точка. /БЛИЦ