Александър Овечкин се отчете с един гол, а съотборникът му от Вашингтон Кепитълс Александър Сьомин добави едно попадение и две асистенции при победата на Русия с 4:1 над Казахстан в мач от Група “А” на световното първенство по хокей на лед. С този успех “сборная” се класира за следващата фаза на турнира.

Сьомин подаде за попадението на Овечкин в 10-ата минута на първата третина, когато Русия бе с човек повече на леда, а в края на втория период сам се разписа във вратата на Витали Еремеев.

Попадения на Иля Ковалчук във втората част и на Денис Гребешков в последната третина донесе на световните първенци от последните два шампионата преднина от 4:0. Дмитри Дударев вкара почетното попадение за Казахстан две минути преди края на мача.

С този успех Русия събра 6 точки в Група “А”, след като записа два успеха. Казахстган е с две загуби. По-късно днес е другият мач от групата между Беларус и Словакия./БЛИЦ