Руснакът Евгени Устюгов спечели първата си победа от Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 12,5 км при мъжете в Поклюка (Словения).

Устюгов финишира за 34 минути и 50,9 секунди с две грешки при стрелбата. Втори на 9,3 секунди и без пропусната мишена завърши естонеца Роланд Лесинг. Трети е Симон Едер от Австрия с 2 пропуска при стрелбата и изоставане от 10,9 секунди.

Българинът Красимир Анев завърши на 32-о място. Той направи две грешки в стрелбата си и финишира с изоставане от 2 минути и 26,5 секунди. Това му позволи да добави 8 точки към актива си за Световната купа.

Лидер в генералното класиране е американският биатлонист Тим Бърк с 253 точки. Днес той завърши на шесто място. Симон Фуркад от Франция изостава на 7 точки зад Бърк. Трети е Кристоф Зуман от Австрия с 225, а победата на Устюгов го качи на четвърто място в класирането с 223 точки./БЛИЦ