Салават Юлаев се доближи само на една победа до титлата в Континенталната хокейна лига, след като победи Атлант с 3:2 като гост. По този начин тимът от Уфа поведе с 3:0 във финалната серия.

Салават Юлаев повеждаше в резултата на първите две третини, но домакините от Атлант винаги успяваха да изравнят. Зиновиев откри в 3:43 минути след началото първия период, но Обшут изравни десет минути по-късно.

Гостите от Уфа отново взеха аванс 2:17 минути след старта на втората третина, но Нурисламов изравни след шест минути. Торесен вкара трети гол за Салават Юлаев 2:45 минути след началото на третия период, а този път домакините не успяха да стигнат до равенство.

Четвъртият мач от серията отново е в Митищи, а при нов успех тимът от Уфа може да стане шампион на КХЛ за първи път в историята си. От старта на Лигата през 2008 г. само Ак Барс (Казан) е печелил титлата (2009, 2010)./БЛИЦ