Най-добрата ни състезателка по сноуборд Александра Жекова финишира трета в крайното класиране от Световната купа в дисциплината бордъркрос. В последния старт за сезона тя остана седма.

Жекова спечели четвъртфиналната си серия, но на полуфиналите завърши четвърта и това я лиши от участие в големия финал. Българката беше номер 1 в малкия финал, което й отреди седмото място в крайното класиране. Победителка стана Жаклин Ернандес (САЩ), следвана от Нели Моен Локо (Франция) и Зоу Джилингс (Великобритания).

В класирането за Световната купа номер 1 е Доминик Малте (Канада) с 4200 точки. Втора се нареди сънародничката й Маел Рикер с 3950. Жекова е след тях с 3760 точки. Както е известно, фаворитката в дисциплината Линдзи Джакобелис (САЩ) пропусна почти целия сезон заради скъсани коленни връзки.