Александра Жекова спечели титлата в сноубордъркроса от държавното първенство по сноуборд, което се провежда на Витоша. Националката е първа с време 28,88 секунди.

Второто място остана за Виктория Халеба с 32,38 секунди, а трета е Александра Кузова с 36,82 секунди. При мъжете в същата дисциплина пръв е Алес Лилов с 28,02 секунди, пред Атанас Кефсизов с 31,06 секунди, а трети Кирил Велков (А-тийм) с 31,06 секунди.

Титлата в сноубордъркроса при децата спечели Алекс Иванов (Мотем) с 31,58, пред Георги Михайлов (Лавина) с 33,22 сек. Трети е Виктор Кузов (Блейд) с 34,17 секунди.

В дисциплината скикрос пръв е Николай Върбицалиев (Мотен) с 28,25 сек, пред Георги Моллов (АССК Тракия) с 28,36 сек и Калин Керин (Ледени ангели) с 29,04 сек.

Държавното първенство минава при перфектна организация от страна на Българска федерация ски и “Витоша ски” АД. Утре състезанията на Витоша продължават с дисциплината Биг Еър./БЛИЦ