САЩ победи Канада с 3:2 след продължение и спечели световната титла по хокей на лед за жени за осми път в последните 10 издания на шампионата, но за първи път триумфира на своя територия.

Хилари Найт вкара победния гол за американките 10:17 минути след началото на продължението. Така за втори път тя се превърна в герой за тима си, след като с попадението си в оувъртайма донесе на САЩ световната титла от първенството в Швейцария през 2011 година.

Кейси Белами се разписа два пъти за американките в редовното време. Меган Марчиано-Агоста и Бриан Дженър бяха точни за Канада, като Дженър прати мача в продължение с попадението си в средата на третата част.

Финландия разби Германия с 8:0 и спечели бронзовите медали. Петра Ниеминен вкара два гола за успеха, а по един път се разписаха Джени Хиирикоски, Роня Саволайнен, Венла Хови, Мира Ялосуо, Ноора Тулус и Валкама Саана.