САЩ започна с победа участието си на световното първенство по хокей на лед и в мач от Група “С” се наложи с 4:2 над Латвия.

Балтийците оказаха съпротива само в първата половина на мача, като дори на два пъти повеждаха в резултата. Василиев даде аванс на Латвия след 4:40 минути игра, когато тимът му имаше числен превес.

Джонсън изравни за американците, но латвийците отново поведоха с попадение на Карсумс. Стафорд отново изравни, а до края на втората третина янките вече имаха преднина от един гол след попадението на Джонсън.

Гол на О`Съливан в последната част оформи победния старт на САЩ на турнира. Така американците оглавиха класирането, преди втория мач от групата, в който по-късно днес Швеция играе с Австрия./БЛИЦ