САЩ започна с победа участието на световното първенство по хокей на лед, след като в мач от Група „Н” се наложи с 5:3 над Австрия.

Европейският тим започна ударно и още до 6-ата минута имаше аванс от два гола след попаденията на Мануел Латуза и Даниел Велцер.

Американците обърнаха резултата в своя полза, като вкараха четири поредни гола. Дейвид Мос вкара при числено предимство в средата на първата третина.

Тим Стейпълтън, Ерик Джонсън и Арън Палушай се разписаха в първата половина на втората част. Давид Шулер върна едно попадение за Австрия, но Джонсън вкара втория си гол в мача малко преди края на третината.

През последния период гол не падна. Вратарят на САЩ Бен Бишоп завърши с 26 спасявания, а австрийският му колега Бернхард Щаркбаум отрази 16 удара.