Далас Старс и Нешвил Предейтърс стигнаха до седми срещи в полуфиналните плейофи от Западната конференция на НХЛ.

Далас спечели с 3:2 при визитата си на Сейнт Луис Блус и изравни серията помежду им до 3-3 победи. Матиас Янмарк (4:53), Върнън Фидлър (5:13) и Джейсън Спеца (16:49) осигуриха успеха на гостите още през първата третина. Александър Стийн (27:29) и Патрик Берглунд (48:59) вкараха головете за домакините. Седмият решителен сблъсък ще бъде в сряда срещу четвъртък от 03:00 часа българско време.

В същото време Нешвил Предейтърс надви у дома Сан Хосе Шаркс с 4:3 след продължение и двата тима също ще играят седми мач за определяна на другия финалист в Западната конференция. Крис Тиърни (9:55 и 11:51) даде сериозна преднина на „акулите”, а Роман Йоси (15:27) намали на 1:2. Във втората третина Райън Йохансен (21:25) изравни, а в последната част съперниците си разминаха по още едно попадение. Първо Логан Кутюр (50:04) отново даде преднина на гостите, а с изравнителния си гол за 3:3 Колин Уилсън (52:44) докара мача до продължение, в което шведът Виктор Арвидсон (62:02) донесе победата на домакините. Седмият мач в серията сряда срещу четвъртък през нощта в Сан Хосе.

Класиране, резултати, програма и всичко за НХЛ - ТУК !!!