Сейнт Луис Блус удържа на финалния натиск и постигна победа с 2:1 над Сан Хосе Шаркс, с което поведе с 1-0 във финалната серия на Западната Конференция на НХЛ.

Атмосферата в „Скоттрейд Сентър“ в Сейнт Луис беше гореща, а феновете на домакините избухнаха пет минути преди края на първата третина, когато Дейвид Бейкс откри резултата. Радостта обаче трая много кратко, тъй като Джо Павелски изравни само 34 секунди по-късно.

Йори Лехтера обаче вкара победния гол за „блусарите“ в средата на втората част. В края на третия период Сан Хосе направи всичко, за да стигне до изравнително попадение, но удари две греди.

Вторият мач от серията ще се играе отново в Сейнт Луис в сряда рано сутринта българско време.

Класиране, резултати, програма и всичко за НХЛ - ТУК !!!