Носителят на Купа Стенли Чикаго Блекхоукс записа десета поредна победа в НХЛ, след като се наложи с 4:1 над Торонто Мейпъл Лийфс.

Лидерът на шампионите Патрик Кейн се отличи с хеттрик и асистенция за успеха. Той вкара два гола във втората третина, а в третата добави първо асистира на Артеми Панарин, а след това и вкара третото си попадение на празна врата.

Владислав Наместников вкара първия си хеттрик в НХЛ. Той реализира победния гол за Тампа Бей Лайтнинг при успеха с 5:4 над Питсбърг Пингуинс след продължение, след като се разписа 2:49 минути преди края на допълнителното време.

Наместников имаше шест гола за сезона преди началото на мача. Срещата протече при интересни обрати. Тампа Бей водеше с 3:1 в средата на втората третина, но шест минути преди края на мача вече изоставаше с 3:4. Антон Стралман изравни за 4:4 малко след това.