Швеция спечели първото място в група "С", въпреки че отстъпи с 1:2 на втория Чехия в последната среща от предварителния кръг на световното първенство по хокей на лед, провеждащо се в Германия.

Комбинирано с убедителното 5:1 на Норвегия над Франция, трите фаворита събраха актив от по 6 точки за всеки и си осигуриха място в следващата фаза, докато "петлите" ще играя в кръга на изпадащите заедно със САЩ, Казахстан и Италия.

Чехия откри резултата след едва 54 секунди игра чрез капитана си Томаш Ролинек. След още 13 минути Магнус Свенсон изравни, но в самия край на втората част Петр Хубачек донесе победата на чехите с 2:1. В основата на ниската резултатност бяха двамата вратари, като за Чехия 31 спасявания направи Томаш Вокун, а за Швеция 35 шайби отрази Йонас Густавсон.

В последната среща от Група "А" Словакия отвя с категоричното 5:1 аутсайдера Казахстан и заедно с Русия и Беларус продължава в квалификационната фаза. /БЛИЦ