Националният отбор на САЩ по хокей на лед не успя да удължи ранния си аванс и загуби с 2:4 от Швеция в битката за бронзовите медали на световното първенство. Така “янките” останаха без медал от 2004 г. насам, когато взеха бронзовите отличия.

“Тре крунур” вкара и четирите си гола при числено предимство. Луи Ериксон и Тони Мартенсон се разписаха през втората третина, докато Карл Гунарсон бе точен в последната част, попадението на Джони Одуя падна в последните секунди на мача на празна врата.

“Янките” взеха преднина с гол на Джак Джонсън при числено педимство във втората част, а Джо Павелски изравни за 2:2 в началото на третата третина. Стефан Лив записа 37 спасявания на шведската врата, докато американският му колега Робърт Еше отби 24 противникови удари.

Защитаващият титлата си отбор на Русия играе по-късно тази вечер срещу Канада в спор за златните медали./БЛИЦ