Йонас Андерсон наниза две шайби в началото и края на третата част за отбора на Швеция, който се окичи с бронзовите медали от световното първенство по хокей на лед след победа с 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) срещу Германия.

При гола на Магнус Пааярви Свенсон публиката все още не бе заела своите места на трибуната. Шведите доминираха изцяло в мача до изравнителния гол, който падна в самия край на втората част. Густафсон спаси силен изстрел на Александър Барта от синята линия, но не видя посоката на отбитата шайба. Барта я овладя отново и я изпрати необезпокояван в горния десен ъгъл за 1:1.

Швеция върна гола в началото на последната третина. Йонас Андерсон стреля към вратата, за да изнесе играта край вратата на германците, но стражът на домакините Ендрас не успя да улови шайбата и забавената реакция му костваше победен гол в полза на шведите. Скандинавците стигнаха и до трето попадение, след като Андерсон вкара на празна мрежа - 3:1.

Финалът между Русия и Чехия е тази вечер от 21:30 часа. /БЛИЦ