Швейцария изтърва четири гола аванс, но стигна до успеха с 5:4 след дузпи. Срещата от Група „В“ на световното първенство по хокей на лед се игра в Париж. „Кръстоносците“ вкараха четири гола в рамките на седем минути през първата третина. Точни бяха Андрес Амбюл, Гаетан Хаас, Ромен Лофел и Симон Боденман. Ян Муршак върна едно попадение за Словения през втория период, а в последната част точни бяха още Жига Йеглич, Ян Урбаш и Робен Саболич. Йонас Хилер направи 19 спасявания за Швейцария в редовното време и продължението и не допусна гол при дузпите. Единственото попадение при дузпите реализира Дамиен Брунер.

В мач от Група „А“, игран в Кьолн, Латвия разби Дания с 3:0. Микс Индрашис вкара два гола за успеха на латвийците. Едно попадение добави Гинтс Мейя, а вратарят Елвис Мерзилкинс направи 27 спасявания. Себастиан Дам отрази 32 удара към вратата на Дания.