Българските биатлонисти се представиха силно в старта на 20 км от Световната купа в Поклюка (Словения). Михаил Клечеров зае 17-о място, а Красимир Анев завърши 24-и.

Клечеров пропусна една мишена, още при първата си стрелба от положение легнал, и завърши с време 54 минути и 50,9 секунди. Той завърши на 2:45,3 секунди зад победителя Даниел Мезотич от Австрия.

Красимир Анев направи три грешки при стрелбата и остана на 3:22,3 минути зад Мезотич. Владимир Илиев финишира на 53-о място с пет пропуснати мишени, изоставайки на 5:53,5 минути от победителя.

След Кречеров и Анев се наредиха известни имена в биатлона като Максим Чудов, Иван Черезов, Александър Волф и Ларс Бергер. На две места зад Владимир Илиев финишира голямата звезда Оле-Ейнар Бьорндален.

На второ място в състезанието се нареди Бенямин Вегер от Австрия, който с една грешка при стрелбата финишира на 58,4 секунди след Мезотич. Трети с изоставане от 1:21,2 минути финишира Сергей Седнев от Украйна (2 пропуснати мишени)./БЛИЦ