Антон Синапов завърши на 16-о място в спринта на 10 километра от последния кръг от Световната купа по биатлон в Ханти Мансийск (Русия). Това е най-добрият резултат в кариерата на българския биатлонист. Синапов не направи грешка в стрелбата и завърши с време 25:41.2 минути.

В състезанието участваха още трима българи, като Владимир Илиев е 43-ти с три грешки, Красимир Анев зае 46-та позиция с два пропуска, а Димитър Герджиков остана на 78-мо място с три грешки.

Най-бърз в спринта бе австриецът Юлиян Еберхард, който постигна първа победа в кариерата си. Той не направи пропуск в стрелбата и завърши за 24:18.6 минути. Втори, също без пропуск и с изоставане от 1.1 секунда, финишира Зимон Шемп от Германия, а на трето място, също без грешка и изоставане от 23 секунди, остана друг германец – Арнд Пайфер.