Анастасия Кузмина е новата олимпийска шампионка в спринта на 7,5 километра в биатлона. Състезаващата се за Словакия биатлонистка финишира с най-добро време (19:55.6) и изненадващо грабна златото, въпреки че направи 1 грешка в стрелбата.

На второ място остана Магдалена Нойнер (Германия), а трета е французойката Мари Дорен.

Кузмина влезе в историята на Словакия, след като донесе първи златен медал за тази страна от Зимна Олимпиада. Биатлонистката, тръгнала за големия спорт от Русия, започва да се състезава за Словакия през сезон 2008/09.

Българката Нина Кленовска допусна една грешка при първата си стрелба. От позиция легнал българката свали първите четири мишени, но не сполучи с последната, поради което се наложи да върти наказателна обиколка. Във своята втора стрелба тя направи две грешки, с което изостана доста, като в крайното класиране се нареди на 62-о място./БЛИЦ