Най-новият член на Националната хокейна лига на САЩ и Канада - хокеен клуб Юта, най-после си има ново име.

Новото име на тима на Солт Лейк Сити ще бъде Юта Мамутс, а то бе избрано след гласуване сред феновете.

Процесът по избор на името продължи 13 месеца, премина през четири кръга и в него гласуваха общо над 850 000. От клуба съобщиха, че името Мамут е било избрано с голямо мнозинство от феновете, а то е избрано заради животните, живели из местните планини преди около 10 000 години по време на последния Ледников период.

Юта ще запази цветовете, с които игра през изминалия дебютен сезон в НХЛ - черно, бяло и светлосиньо.

Новата идентичност на клуба ще направи първата си публична поява по време на драфта на младите играчи, който ще се проведе на 27 и 28 юни.