Стефани Попова се представи най-добре от българските състезателки в спринта на 7.5 км за жени от Европейската купа по биатлон в Банско. Попова финишира девета с време 24:19,6 минути, като допусна една грешка от положение легнал. 10-а и 11-а са Десислава Стоянова и Емилия Йорданова.

Биатлонистките от Русия окупираха първите три места в спринта. Първа за 21:11.5 минути завърши Анастасия Токарева, която не направи грешки в стрелбата. Двукратната олимпийска шампион с щафетата на Русия Анна Богали-Титовец направи 3 грешки при стрелбата и остана на 11.2 секунди след своята сънародничка. Трета завърши Ана Сорокина с 2 грешки.

В състезанието се включиха общо 36 биатлонистки. България участваше с 11 състезателки, тъй като Ния Димитрова не стартира.