България не успя да продължи силното си представяне на Европейското първенство по биатлон в Осърбле (Словакия). В спринта при жените Емилия Йорданова е 39-а, а Дафинка Коева 41-а. Двете направиха чиста първа стрелба, но с по три грешки във втората останаха далеч зад победителката.

Номер в състезанието е украинката Олена Пидхрушина, следвана от по-именитата си сънародничка Валя Семеренко. Шампионката не сбърка при стрелбата и финишира за 20:23 минути.

Както е известно, вчера Ния Димитрова спечели спринта при девойките, а Десислава Стоянова остана осма. В най-късата дистанция при мъжете днес Владимир Илиев е шести, а Красимир Анев – 14-и.

В Европейското първенство участват само състезатели до 26 години, но в него може да се включват и атлети от други континенти. Шампионатът продължава утре с преследване при мъжете, юношите, жените и двойките.