Ню Джърси Девилс – МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС 3:4 след прод.
(1:0, 0:0, 2:3, 0:1)
* Алекс Галченюк вкара при числено предимство 2:54 минути след началото на продължението и Монреал спечели гостуването си в Ню Джърси, въпреки че през третата част изоставаше с два гола пасив. Макс Пачорети вкара два гола в последните 11:23 минути на редовното време, за да прати мача в продължение. Александър Радулов също се разписа за Канейдиънс, които записаха две поредни победи за първи път от началото на януари. Ал Монтоя направи 34 спасявания за успеха. Кайл Палмиери, Джон Муур и Травис Зейджак бяха точни за Ню Джърси, който претърпя четвърта поредна загуба. Кори Шнайдър отрази 29 удара към вратата на „дяволите“.

ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Отава Сенатърс 5:1
(0:1, 4:0, 1:0)
* Никита Кучеров вкара три гола при числено предимство, а Тампа Бей съживи шансовете си за участие в плейофите. Това беше втори хеттрик в кариерата на Кучеров, който направи и една асистенция в мача. Брейдън Поинт и Брейдън Кобърн също бяха точни за „светкавиците“. Джонатан Друан направи три асистенции, а Виктор Хедман подаде за два гола. Андрей Василевски направи 39 спасявания, но беше безпомощен при гола на Кайл Търис през първата третина. Майк Кондър отрази 29 удара към вратата на Отава.

МИНЕСОТА УАЙЛД – Лос Анджелис Кингс 5:4 след прод.
(1:2, 2:1, 1:1, 1:0)
* Микаел Грандлунд надви двама защитници, намери свободно място и стреля точно във вратата на Джонатан Куик, за да донесе победата на Минесота с гол само 12 секунди след началото на продължението. „Диваците“ стигнаха до успеха, след като в редовното време постоянно наваксваха в резултата. Нино Нидерайтер, Джордан Шрьодер, Раян Уайт и Джейсън Зукър се разписаха за Уайлд, а Деван Дъбник направи 26 спасявания. За Уайт това беше дебют с екипа на Минесота, след като в предния ден беше привлечен заедно с Мартин Ханзал от Аризона Койотис. Ник Шор, Танър Пиърсън, Джейк Мъзин и Мариан Габорик бяха точни за Лос Анджелис. Куик отрази 30 удара към вратата си.