Американската звезда на женските алпийски ски Линдзи Вон претърпя тежко падане по време на състезанието на Супер Джи от Световната купа в швейцарския курорт Кран Монтана.

За щастие 32-годишната Вон се размина с тежка контузия. Както е известно, американката счупи дясната си ръка в началото на сезона и все още не може да я използва пълноценно. Днес тя падна в самото начало на спускането си и завърши в предпазните мрежи, но малко след това се изправи на краката си.

Победата в състезанието спечели словенката Илка Щухец, която финишира за 1:21,78 минути. Второ място зае италианката Елена Куртони, изостанала на 0,5 секунди. Щефани Фениер от Австрия остана трета.

Това е шеста победа на Щухец за сезона и това и позволи да се доближи до лидерката в генералното класиране за Световната купа Микаела Шифрин, която финишира на 13-о място.