Треньорът на Ню Йорк Рейнджърс Ален Виньо записа победа номер 600 в кариерата си, съобщи Хокейни Новини.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧОВЕТЕ, ИГРАНИ ТАЗИ НОЩ:

НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС – Анахайм Дъкс 4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
* Хенрик Лундквист направи рекордните си за сезона 43 спасявания, а Михаел Грабнер се разписа два пъти за успеха на Рейнджърс – шести за тима в последните осем мача. Матс Цукарело и Оскар Линдберг също бяха точни. Така треньорът на нюйоркчани Ален Виньо записа победа номер 600 в кариерата си. Якоб Силверберг реализира единственото попадение за Анахайм, който загуби за пети път в последните си седем двубоя. Вратарят на тима Джон Гибсън отрази 16 удара.

БЪФАЛО СЕЙБЪРС – Сан Хосе Шаркс 5:4 след прод.
(1:2, 0:1, 3:1, 1:0)
* Ивендър Кейн вкара втория си гол в мача в 65-ата секунда на продължението и донесе успеха на Бъфало. Раян О'Райли завърши с едно попадение и една асистенция. Кайл Окпосо и Мат Мулсън също бяха точни. Джайк Айхел се отличи с две асистенции, а Андерс Нилсон отрази 36 удара. Джоел Уорд, Логан Кутюр, Джо Павелски и Мелкер Карлсон се разписаха за Сан Хосе, а вратарят Мартин Джоунс направи 31 спасявания.

Питсбърг Пингуинс – КАЛГАРИ ФЛЕЙМС 2:3 след дузпи
(0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1)
* Крис Върстийг вкара единствения гол при дузпите и донесе на Калгари важна победа в битката за място в плейофите. Чад Джонсън отрази 31 удара в редовното време, а при дузпите парира ударите на Фил Кесъл и Сидни Кросби, докато Крис Летанг удари греда. Михаел Фролик и Майкъл Фърланд вкараха за Флеймс през втория период. Крис Куниц и Джейк Гюнцел се разписаха за Питсбърг, а Кросби направи една асистенция и вече има 998 точки в НХЛ. Мат Мъри завърши с 28 спасявания.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Каролина Хърикейнс 5:0
(2:0, 0:0, 3:0)
* Александър Овечкин вкара 26-ия си гол за сезона, а Вашингтон спечели четвърта поредна победа. Брет Конъли, Ларс Елер, Евгени Кузнецов и Маркус Йохансон също се разписаха за успеха. Брейдън Холтби отрази 23 удара за седмия си мач без допуснат гол от началото на сезона. Вратарят на „ураганите“ направи 23 спасявания в първия си мач от 6 ноември насам. Той не беше играл заради проблем със сътресение на мозъка.

Детройт Ред Уингс – КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС 2:3 след прод.
(1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
* Сет Джоунс вкара победния гол за Кълъмбъс 3:22 минути след началото на продължението. Бредън Дубински завърши с попадение и асистенция за успеха, а Кем Аткинсън също беше точен. Сергей Бобровски отрази 24 удара. Ник Дженсън и Томаш Ванек се разписаха за Детройт, а Петър Мразек завърши с 24 спасявания.

Отава Сенатърс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 0:6
(0:0, 0:2, 0:4)
* Джейк Алън отрази 30 удара за втория си мач без допуснат гол през сезона, а Владимир Тарасенко се разписа два пъти за успеха на „блусарите“. Магнус Пааярви, Патрик Берглунд, Алекс Стийн и Иван Барбашев също бяха точни. Вратарят на Отава Андрю Хамънд направи 24 спасявания в първия си мач от 18 декември насам. Той не игра през този период заради контузия на глезена.

ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Лос Анджелис Кингс 5:0
(1:0, 3:0, 1:0)
* Бен Бишоп отрази 28 удара за първия си мач без допуснат гол за сезона. Никита Кучеров вкара два гола за „светкавиците“, които записаха две поредни победи за първи път от 22 декември. Джонатан Друан, Габриел Дюмон и Брейдън Кобърн също бяха точни за Тампа Бей. Вратарят на Лос Анджелис Петер Будай направи 16 спасявания.

ТОРОНТО МЕЙПЪЛ ЛИЙФС – Далас Старс 3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
* Новобранецът Остън Матюс вкара 25-ия си гол за сезона, а Крис Макелхини отрази 39 удара за Торонто, който записа едва втора победа в последните си шест мача. Джейк Гардинър и Никита Зайцев също бяха точни за успеха. Анти Ниеми направи 31 спасявания, а Тайлър Сегин вкара единственото попадение за Далас, който няма победа като гост в Торонто от 23 декември 2008 година.

НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС – Ванкувър Канъкс 4:2
(2:1, 0:0, 2:1)
* Виктор Арвидсон се отличиха с по един гол и една асистенция. Филип Форсберг и Майк Фишър също се разписаха за успеха на Нешвил. Роман Йоси направи две асистенции, а Пека Рине отрази 31 удара. Маркус Гранлунд и Александър Едлер бяха точни за Ванкувър, който записа четвърта поредна загуба. Якоб Маркстрьом направи 29 спасявания.

Уинипег Джетс – МИНЕСОТА УАЙЛД 2:4
(0:2, 2:1, 0:1)
* Джейсън Поминвил завърши с два гола и асистенция, а Нино Нидерайтер също се разписа два пъти за успеха. Чарли Койл направи три асистенции за Минесота. Вратарят Девън Дъбник отрази 38 удара. Йоел Армиа се отличи с гол и асистенция за Уинипег. Браян Литъл добави едно попадение. Вратарят на Джетс Ондржей Павелец напусна игра в шестата минута на втората третина, след като до този момент беше отразил 11 от 14-те удара към вратата си. От клуба обявиха, че причината е контузия на долната част на тялото. Резервата Конър Хелебайк завърши с 10 спасявания.

КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ – Монреал Канейдиънс 4:0
(2:0, 1:0, 1:0)
* Мико Рантанен вкара първия в кариерата си хеттрик, а Калвин Пикар отрази 27 удара и направи една асистенция. Андреас Мартинсен също беше точен. Така Колорадо записа две поредни победи за първи път от месец ноември насам. Кери Прайс направи 22 спасявания за Монреал, който загуби за пети път в последните си шест мача.