Мъжкият отбор по хокей на лед на ЦСКА постигна драматичен успех над НСА. Момчетата на треньора Кирил Ходулов победиха с 6:5 противника си след гол в 2:28 минута на продължението.

"Армейците" започнаха мача без необходимата концентрация и подцениха съперника, отбелязва CSKA.BG.

"НСА поведе, ЦСКА изравни, но съперникът на нашите хокеисти стигна до второ попадение за 2:1. На почивката между първата и втората третина треньорът направи необходимите корекции и ЦСКА взе втората част с 3:0", пише още официалният сайт на "червените".

За CSKA.BG Кирил Ходулов изрази разочарованието си от някои съдийски отсъждания и сподели, че в протокола за мача като единствен лайнсмен е бил записан треньорът на НСА Виктор Старов.

През третата част "армейците" играха 10 минути с човек по-малко, допуснаха 3 гола, а се разписаха веднъж и се стигна до продължение. Още в 2:28 минута от оувъртайма Георги Благоев отбеляза победния гол за ЦСКА. Той завърши мача с две попадения, а по едно за успеха с 6:5 добавиха Петър Михов, Янаки Гачев, Антон Здравков, Васил Найденов и Николай Божанов.