Турнирът за Купа “Денкова-Стависки” ще бъде по-мащабен във второто си издание, съобщава Красивата страна на спорта. Надпреварата ще се проведе от 28 ноември до 1 декември в столичния Зимен дворец на спорта, стана ясно след публикуване на пълната програма за сезона. Новото през тази година е, че на леда ще излязат и спортни двойки. Те ще са в две възрастови групи – мъже/жени и юноши старша възраст.

През 2012 година турнирът се проведе за първи път. Най-известните състезатели, които пристигнаха у нас, бяха италианката Валентина Маркей и атрактивният Миша Ги (Узбекистан), които станаха номер 1 при жените и мъжете.

Участваха общо 103 състезатели, от които 41 българи. В своите възрастови групи победиха Иво Гатовски, Анна Афонкина, Никола Златанов, Ния Ангелова, Александра Фейгин, Васил Димитров и Мария Илинова.

Купа “Денкова-Стависки” ще бъде първото голямо международно състезание по фигурно пързаляне в България през предстоящия сезон. Страната ни е избрана за домакин на Световно юношеско първенство от 10 до 16 март.