Каролина Хърикейнс – АНАХАЙМ ДЪКС 3:4 след дузпи
(1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1)
* Кори Пери единствен се разписа при дузпите и донесе победата на „патоците“, които изравниха резултата в редовното време с гол на Якоб Силверберг по-малко от пет минути преди края на мача. Ондржей Каше и Дерек Грант също вкараха за Анахайм, а Раян Милър направи 34 спасявания. Джеф Скинър, Джордан Стаал и Джъстин Фолк бяха точни за „ураганите“, които обърнаха резултата след изоставане от 0:2, но не успяха да задържат аванса си. Скот Дарлинг отрази 22 удара към вратата на Каролина.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Питсбърг Пингуинс 7:1
(5:0, 0:1, 2:0)
* Блейк Уийлър вкара три от петте гола на Уинипег през първата третина, а Джетс разбиха шампиона Питсбърг Пингуинс. Брендън Лемьо реализира първия си гол в НХЛ, след като синът на легендарния Клод Лемьо дебютира в Лигата на 20 октомври. Андрю Коп, Джоел Армиа и Марк Шайфли също се разписаха, а Конър Хелебайк направи 31 спасявания. Евгени Малкин беше точен за Питсбърг, който претърпя втората си поредна загуба.

КАЛГАРИ ФЛЕЙМС – Вашингтон Кепитълс 2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
* Шейн Монахан вкара победния гол за Калгари 9:09 минути преди края мача. Така „пламъците“ прекъснаха серията си от четири поредни домакински загуби. Джони Гудро подаде за попадението на Монахан, а това беше 11-ата му асистенция за сезона. Майкъл Фърланд също беше точен за Калгари Флеймс, а Майк Смит направи 30 спасявания. Якуб Врана реализира за Вашингтон. Вратарят на Кепитълс Филип Грубауер отрази 36 удара.