Ново страхотно класиране записа българският биатлон на спринта на 10 км при мъжете в Поклюка, Словения, кръг от Световната купа по биатлон. След осмото място на Красимир Анев преди две седмици в индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд, Швеция, днес Владимир Илиев се класира шести. Илиев беше перфектен на огневия рубеж и записа две чисти стрелби, което го изпрати в борбата за челните места. Българинът беше един от малцината, които не допуснаха грешка в днешното състезание. Със силно ски-бягане Илиев завърши на шесто място с 28,2 секунди изоставане от първото място. Непосредствено зад него, също с чиста стрелба, завърши звездата на руския отбор Евгени Устюгов.

Победата отиде при представителя на домакините от Словения Яков Фак, който пресече финала с време 24:41,7 минути. Той изпревари с едва 0,8 секунди Емил Хегле Свендсен от Норвегия, който допусна една грешка при втората си стрелба и тя му коства победата. Трети се нареди Мартен Фуркад от Франция, който въпреки че не сбърка нито веднъж на огневия рубеж и излезе първи след втората стрелба, не можа да се пребори с Фак и Свендсен и трябваше да се задоволи с третото място.

Шестицата заедно с Владо Илиев допълниха Тим Бърк от САЩ с 15,2 секунди изоставане, който се нареди четвърти, и Жан Гийом Беатрикс, който с 18,6 секунди изоставане остана пети.

От останалите български състезатели най-добре се представи Красимир Анев. Той допусна три грешки в първата си стрелба и въпреки че записа нула при втората, остана едва на 55-о място с 2:04,5 минути изоставане. Михаил Клечеров допусна само една грешка в стрелбите си, но с 2:59,6 минути изоставане остана на 75-о място. Мирослав Кенанов пък се нареди 77-и с две грешки и 3:02,8 минути изоставане от първото място. Така Илиев има перфектна позиция за преследването в събота, където ще стартира с 28,2 секунди след Фак.