Питсбърг Пингуинс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 2:3 след прод.
(0:1, 0:0, 2:1, 0:1)
В серията: Питсбърг води с 2:1

Кевин Шатънкърк вкара победния гол само 3:13 минути след началото на продължението и Вашингтон стигна до успеха, с който намали изоставането си в полуфиналния плейоф на Източната Конференция.

Питсбърг игра голяма част от мача без звездата си Сидни Кросби Капитанът на „пингвините“ напусна леда през първия период, след като получи удар в главата от Мат Нисканен.

Отсъствието на лидера на домакините позволи на Вашингтон да поведе с два гола след попаденията на Никлас Бекстрьом и Евгени Кузнецов. Пингуинс обаче заличи пасива си в последните две минути на мача, след като Евгени Малкин и Джъстин Шулц се разписаха в рамките на 48 секунди.

Питсбърг е домакин и на четвъртия мач от серията. Срещата ще се проведе в четвъртък от 2:30 часа рано сутринта българско време.