Лидерът в Източната конференция на НХЛ Вашингтон Кепиталс срази Минесота Уайлд с 4:2 в среща от редовния сезон и го свали от върха в Западната конференция.

Капитанът на домакините Александър Овечкин сложи край на рекордната си серия от 10 мача без гол.

Нейт Шмид откри резултата за столичани 12 секунди преди края на първата третина, а 5 минути преди края на втората част Овечкин удвои аванса на домакините. Малко след това Евгени Кузнецов реализира трети гол за домакините.

Гостите от Минесота обаче стигнаха до две попадения за по-малко от 5 минути в началото на заключителната третина чрез Мат Думба и Ерик Стаал. Джейк Бийгъл обаче попари надеждите на гостите за нещо повече, оформяйки крайното 4:2 с гола си 5 минути и 41 секунди преди края.

След успеха си Вашинток остава лидер на Изток с 97 точки, а на Запад лидер вече е Чикаго Блекхоукс с 93 точки след победата си като гост на Монреал Канейдиънс с 4:2. Минесота е на втора позиция с 92 точки.