Българският биатлонист Владимир Илиев се представи много силно и завърши на 11-о място в преследването на 12,5 км от Световната купа в Хохфилцен (Германия).

Илиев премина дистанцията за 34:00,8 минути и направи една грешка при стрелбата. Той изостана на 1:07,2 минути зад победителя Мартен Фуркад.

Френският биатлонист стреля без грешка и финишира за 32:53,7 минути. На 4,1 секунди зад него завърши германецът Симон Шемп. Трето място зае словенецът Яков Фак, който изостана на 10,9 секунди и пропусна една мишена.

Другият български представител в състезанието – Красимир Анев, също се представи добре. Той зае 23-о място, след като направи един пропуск при стрелбата и финишира на 2:34,5 минути зад Фуркад.