Вратарят на Отава Сенатърс Крейг Андерсън направи нов силен мач за “сенаторите“ при победата с 2:1 над Каролина Хърикейнс като гост след обрат.

35-годишният страж преди пет дни научи, че съпругата му Никол е диагностицирана с рак и временно напусна отбора, но се завърна в тима след контузия на резервата Андрю Хамънд. Срещу „ураганите“ Андерсън спаси 32 удара. В първия си мач след неприятната новина Крейг Андерсън не допусна гол при победата на тима си с 2:0 като гост на Ванкувър в неделя.

Джейкъб Слейвин откри резултата за Каролина, след като прати шайбата в мрежата на Отава още в 32-ата секунда. След това „сенаторите“ постигнаха обрат.

Дион Фаньоф изравни в 13-ата минута на първата третина и равенството се запази до края на редовното време. Кайл Търис реализира победното попадение 3:09 минути след началото на продължението.