Рускинята Светлата Слепцова спечели втора поредна победа в Световната купа по биатлон при жените в Поклюка, Словения. Тя триумфира в преследването на 10 км след вчерашния си успех в спринта на 7,5 км.

Челната тройка от вчерашния старт се повтори и днес, като разликата е в това, че германката Магдалена Нойнер изпревари Ана Богали-Титовец на второто място.

Слепцова премина дистанцията за 34 минути, 3,2 секунди с две допуснати грешки. Нойнер изостана на 36,3 секунди с три пропуснати мишени. Ана Богали-Титовец е трета на 43,2 секунди с две грешки при стрелбата.

Българската представителка Нина Кадева-Кленовска е на 54-о място с 6 пропуснати мишени и изоставане от 8 минути и 6,3 секунди. След нашата биатлонистка завърши само Яна Герекова от Словакия, а пет състезателки не завършиха участието си./БЛИЦ