Играещата хокейна легенда Яромир Ягър вкара своя 750-и гол в НХЛ, който дойде в 1633-ия му мач в Лигата. 44-годишният чех реализира второто попадение на Флорида Пантърс при домакинската загуба с 2:4 от Вашингтон Кепитълс.

Ягър е трети във вечната голмайсторска ранглиста на НХЛ. Пред него са само Уейн Грецки (894) и Горди Хоу (801). Чехът обаче е най-възрастният от тримата, достигнал до 750-ия гол. Грецки прави това на 31 години (след 1001 мача), а Мистър Хокей стига до тази граница на 41 години (1598 мача).

Яник Хансен реализира своето попадение №100 в НХЛ при победата на Ванкувър Канъкс с 2:1 над Бъфало Сейбърс. По този начин Ванкувър изравни клубния си рекорд за най-добър старт на сезон. До момента Канъкс има 4 победи в 4 мача, а за последно започна шампионат по този начин през 1992 година.

В повторение на финала на Купа Стенли Питсбърг Пингуинс вкара три гола в последния период, за да обърне Сан Хосе Шаркс при успеха с 3:2. Патрик Хорнквист вкара победния гол пет минути преди края на мача.

Лос Анджелис Кингс записа първата си победа за сезона, след като се наложи над Далас Старс с 3:2 след продължение. Мартинес вкара победния гол за „кралете“ 1:20 минути след началото на продължението.