Чешкият ветеран Яромир Ягър стана едва вторият хокеист в историята на НХЛ, реализирал 1900 точки. Той стори това при победата на Флорида Пантърс над Сан Хосе Шаркс с 6:5 след продължение. Още по-паметното в случая е, че то се случи в деня, в който Ягър празнува своя 45-и рожден ден, информира Хокейни новини.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧОВЕТЕ В НХЛ ОТ ТАЗИ НОЩ

КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС – Торонто Мейпъл Лийфс 5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
* Резервният вратар Йонас Корписало отрази 31 удара за успеха на Кълъмбъс. Ник Фолино, Буун Дженър, Джош Андерсън, Оливер Бьоркстранд и Мат Калвърт вкараха по един гол, а Александър Венберг, Зак Веренски и Сет Джоунс направиха по две асистенции. Така Блу Джакетс се изравни с Питсбърг на второто място на Дивизия Метрополитън точно два дни преди да приеме „пингвините“ в собствената си зала. Назим Кадри реализира и двете попадения за Торонто, като и двата пъти имаше асистенция от Джош Лейво. Къртис Макелхини направи 30 спасявания за „кленовите листа“.

Детройт Ред Уингс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
* Картър Хътън отрази 25 удара за втория си пореден мач без допуснат гол. Иван Барбашев даде аванс на Сейнт Луис само 2:06 минути след началото на мача, а Джейдън Шварц оформи крайния резултат в попадение на празна врата 11 секунди преди края. Това е пета поредна победа за „блусарите“ и общо шеста в седемте мача под ръководството на новия треньор Майк Йео. Петър Мразек направи 27 спасявания за Детройт, който загуби пети пореден мач. Това беше първи домакински мач за Ред Уингс след смъртта на собственика Майк Илич в петък.

КАЛГАРИ ФЛЕЙМС – Филаделфия Флайърс 3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
* Матю Ткачък се отличи с гол и асистенция, а Браян Елиът отрази 33 удара за победата на Калгари. Ти Джей Броуди и Марк Джордано също бяха точни за Флеймс. Ник Къзинс се разписа за Филаделфия, а Михал Нойвирт направи 20 спасявания.

Сан Хосе Шаркс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 5:6 след прод.
(2:3, 1:0, 2:2, 0:1)
* Джонатан Юбердо се разписа само 98 секунди след началото на продължението и донесе победата на Флорида. Той завърши мача и с една асистенция. Най-паметният момент в мача обаче дойде в средата на третата част, когато Яромир Ягър отбеляза 45-ия си рожден ден с асистенция за втория гол на Александър Барков в мача. Това беше точка номер 1900 за чешкия ветеран в НХЛ. Само Уейн Грецки има повече отбелязани точки – 2857. Ник Бюгстаг вкара два гола, а Юси Йокинен добави едно попадение за успеха. Роберто Луонго отрази 30 удара, но 38 секунди преди края на редовното време получи контузия и беше заменен от Джеймс Риймър, който се справи с единствения удар към себе си. Джо Павелски се отличи с два гола, две асистенции и пропусната дузпа за Сан Хосе. Брет Бърнс завърши с попадение и голово подаване. Марк-Едуард Власич и Джоел Уорд също се разписаха за „акулите“. Мартин Джоунс завърши с 16 спасявания.