Българският национален отбор загуби с 1:7 от Австралия във втория си мач от Група "А" в трета дивизия на Световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години.

Единственото попадение за селекцията на Кирил Ходулов реализира Кристиан Радованов в 35:17 минута, разписвайки се за 1:6.

Австралийците имаха превъзходство през цялата среща като отправиха 43 удара, с 20 повече от българите. Камерън Тод се отличи с три гола и асистенция за победителите.

Така Австралия записа втори пореден успех и е лидер в групата. България е на 2-ото място, след като вчера стартира с убедителна победа с 11:2 над Турция.

В четвъртък възпитаниците на Кирил Ходулов излизат срещу домакина Тайван в последната си среща от първата фаза на надпреварата.