Най-добрата ни сноубордистка Александра Жекова продължава с отличните си изяви в стартовете от Световната купа. Сани зае вчера второ място на състезанието в Блу Маунтийн (Канада) в любимата си дисциплина сноубордкрос. Преди българката финишира единствено представителката на домакините Доминик Малте.

"Опитах се да спазвам темпото на Доминик, но беше почти невъзможно. Нямаше как да я настигна", коментира Жекова след тежкото състезание.

Съвсем скоро Сани спечели и престижното второ място на Екстремните игри в Аспен, където първа отново стана Малте.

Подиумът в Канада беше 12-и за българката от 82 старта до момента за Световната купа.

През този сезон тя записа две втори места, едно трето и едно пето. В класирането в сноубордкроса води Малте с 3200 точки, пред Линдзи Джакобелис с 3000 и Жекова с 2600.