Новият тим в НХЛ Вегас Голдън Найтс е най-силният дебютант в историята на Лигата, а „златните рицари“ не само разбиват очакванията на специалистите, но се превърнаха и в „убийци“ за собствените си вратари.

Тимът остана без трети страж в рамките на две седмици. При загубата с 3:6 от Ню Йорк Айлъндърс контузия получи вратарят Оскар Данск. Това е едва втората загуба на тима от Лас Вегас от старта на сезона. В момента аут заради травми бяха първите двама вратари на клуба – Марк-Андре Фльори и Малкълм Събън.

Данск направи 17 спасявания, преди да бъде заменен от четвъртия страж в отбора Максим Лагас, който при дебюта си в НХЛ получи четири гола от 11 удара. Джон Таварес се отличи с два гола за Ню Йорк Айлъндърс. Андрю Лад, Матю Барзал, Кал Клатърбък и Николай Кульомин също бяха точни за успеха, а Ярослав Халак отрази 31 удара. Това беше пета победа за „островитяните4 в последните им шест мача.

Уилям Карлсон, Алекс Тач и Колин Милър се разписаха за Вегас Голдън Найтс. С тази загуба „златните рицари“ спряха серията си от пет поредни победи.

Най-слабият отбор в НХЛ от началото на сезона – Аризона Койотис, записа първата си победа. Това стана след успех с 4:3 над Филаделфия Флайърс след продължение.

Алекс Голикоски вкара победния гол за „койотите“ само 15 секунди преди края на продължението, след като в последната минута на редовното време Аризона пропиля аванс от два гола. До момента Койотис имаше 11 загуби в първите си 11 мача за сезона, с което изравни антирекорда на Ню Йорк Рейнджърс от сезон 1943/44.

Джордан Мартинук, Крисчън Дворак и Брендън Перлини се разписаха за Аризона Койотис в редовното време, Никлас Хялмарсон направи две асистенции, а Скот Уеджууд отрази 28 удара в дебюта си за тима. Шон Кутюрие вкара два гола за Филаделфия, Джордън Уийл добави един, а Иван Проворов завърши с три асистенции. Браян Елиът направи 30 спасявания за Флайърс.