Звездата на Тампа Бей Лайтнинг Стивън Стамкос вкара първия си гол в плейофите, а тимът му се наложи с 6:2 над Монреал Канейдиънс и поведе с 2:0 в полуфиналната серия на Източната Конференция.

Никита Кучеров вкара два гола при числено предимство. Валтери Филпула, Виктор Хедман и Джей Ти Браун също се разписаха за „светкавиците“. Вратарят Бен Бишон завърши с 27 спасявания.

Джеф Петри и Том Гилбърт бяха точни за Монреал, а вратарят на тима Кери Прайс спаси 18 удара. За първи път през сезона той пусна шест гола във вратата си. Третият мач от серията е в четвъртък рано сутринта в Тампа.

Патрик Кейн вкара два гола а вратарят Кори Кроуфърд спаси 30 удара при победата на Чикаго Блекхоукс с 4:1 над Минесота Уайлд. Така „черните ястреби“ поведоха с 2:0 в серията.

Патрик Шарп се отличи с гол и асистенции за Чикаго, а Джонатан Тейвс също се разписа за успеха. Защитникът Мат Дънба вкара за Минесота, а вратарят на тима Девън Дъбник направи 27 спасявания. Третият мач в серията е в четвъртък в Минесота.