Ужас без край: Над 80 земетресения удариха Симитли, а последният трус...

Последното от тях е регистрирано в 21:09 часа снощи и е с магнитуд 2.9 по скалата на Рихтер

https://blitz.bg/stikhii/uzhas-bez-kray-nad-80-zemetreseniya-udariha-simitli-a-posledniyat-trus_news978798.html Blitz.bg

Земетресение с магнитуд 2.9 по Рихтер е усетено снощи в Симитли. Трусът е бил на 2.3 км от Симитли и на 89 км от София, съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география – БАН.

Вече един месец районът на град Симитли е център на сеизмична поредица, която наброява повече от 80 слаби земетресения с магнитуд под 4. Последното от тях е регистрирано в 21:09 часа снощи и е с магнитуд 2.9 по скалата на Рихтер. 

Малка част от събитията бяха усетени от жителите на област Благоевград, а останалите бяха регистрирани само от сеизмичната апаратура.

Специалистите от БАН обясниха, че подобни явления са характерни за този район, в който се проследяват няколко разломни структури. Това е най-сеизмично активният район у нас.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай