БЛИЦ TV: Стотици "пият кафе" (и бира) зад парламента

Младежи хвърляха домати по Народното събрание

https://blitz.bg/stolitsa/blic-tv-stotici-quotpiyat-kafequot-i-bira-zad-parlamenta_news207565.html Blitz.bg

След като първоначално се събраха едва стотина, в момента протестиращите, събрани от инициативата "Да пием кафе пред парламента" наброяват почти хиляда. Повечето от тях действително са с чаши кафе, някои си носят термоси, други са заменили кафето с чай, а неколцина - с бира, видя човек на БЛИЦ.

Хората са се събрали на тротоара и градинката зад парламента и всеки служител, имал лошия късмет да има някаква работа точно сега, отнасяше здрави освирквания, докато притичва до служебния вход. Същата съдба сполетя и зам.-председателката на Народното събрание Мая Манолова, която спази обещанието си да отиде при протестиращите, за да говори с тях. Манолова заяви, че ги е поканила на среща в 15,00 часа днес. Наместо да я почерпят с кафе обаче, протестиращите я освиркаха и скандираха „Оставка”, „Червени боклуци”, „Довиждане”.

Десетина младежи пък замеряха сградата на парламента с домати. Младите хора освиркваха Народното събрание и хвърляха домати срещу централния вход на сградата откъм площад „Народно събрание”. Служителите на полицията ги помолиха да се преместят.

В момента част от протестиращите са се отправили към предния вход на Народното събрание, друга част са още пред задния. Група протестиращи носят пластмасова маса върху главите си. На нея е написано „Комисия по етика”, докато носят масата, хората скандират „Извини се, бе” и „Волене, излез”. Протестиращите блокираха движението по бул. „Цар Освободител” и в посока към храм-паметника „Александър Невски”. Те скандират „Вие сте позор”, „Мафия”, „Оставка”. Има засилено полицейско присъствие.

Дилян ВЪЛЕВ, БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай