Двойна протестна блокада на площад “Независимост”

Недоволните продължават да се събират

https://blitz.bg/stolitsa/dvoyna-protestna-blokada-na-ploshtad-nezavisimost_news215948.html Blitz.bg

И двата булеварда, които се събират на площад “Независимост” в столицата – “Дондуков” и “Цар Освободител”, са блокирани. Причината е протестът, който за пореден ден се събира под прозорците на властта.

Групата е малка, но към нея се присъединяват още хора. Участниците в протеста свирят на свирки, бият на барабани и скандират „Оставка”. Някои от тях са издигнали лозунги с искания за оставка и нови избори. Виждат се български знамена.

В днешния ден в центъра на София се забелязваше засилено присъствие на туристи. Така е и в края на деня, когато стартират протестите. Чужденците са любопитни към случващото се, част от тях снимат митинга, други поздравяват в българите и се опитват да се включват в скандиранията. /БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай