И в понеделник софиянци със Зелен билет и безплатни паркинги

Мярката на Столичната община се въвежда за втори път тази година, причината - мръсен въздух

https://blitz.bg/stolitsa/i-v-ponedelnik-sofiyanci-sas-zelen-bilet-i-bezplatni-parkingi_news1062334.html Blitz.bg

Зелен билет и безплатни буферни паркинги ще има в София и в понеделник – 20 януари, предава bTV.

Сега е моментът! Пътуваме за стотинки из цяла София

Причината е мръсният въздух, който се задържа в града заради мъглата.

Мъглите задържат с натрупване атмосферните замърсители в ниските приземни слоеве.

Мярката се въвежда за втори път тази година

Мярката на Столичната община се въвежда за втори път тази година и е в изпълнение на ангажимента на общината да предприема превантивни действия при очаквано замърсяване на въздуха в столицата.

Зеленият билет е на стойност 1 лев и важи за цял ден, но не и за нощния транспорт.

Той може да се купи:

- от водачите на превозните средства

- с валидация на банкова карта

- онлайн чрез портала на Центъра за градска мобилност (ЦГМ)

- от касите в града – на хартиен носител или като електронен билет

Препоръка да оставим колите и да използваме градския транспорт

От Столична община призовават гражданите да оставят колите в неделя и понеделник и да използват градския транспорт, както и да спазват препоръките на здравните специалисти.

Изпратени са и съобщения до всички училища и детски градини с препоръка да се ограничи престоят на децата на открито в понеделник.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай