Извънредно в БЛИЦ! Бесен екшън пред ЕК в центъра на София СНИМКИ и ВИДЕО

Протестиращи от „Възраждане“ направиха куп зулуми, а опасната ситуация наложи намесата на органите на реда

https://blitz.bg/stolitsa/izvanredno-v-blic-besen-ekshan-pred-ek-v-centara-na-sofiya-snimki-i-video_news1068734.html Blitz.bg

Бесен екшън и опасна ситуация – така може да се определи случващото се в момента в центъра на София. 

Симпатизанти на партия „Възраждане“ днес организират протест в центъра на столицата и решиха да се насочат към сградата на представителството на Европейската комисия (ЕК) в България, която се намира на улица „Георги С. Раковски“ 124.

 

Те замериха емблематичната сграда с червена боя.

Гледката е апокалиптична. Боя има и по пътното платно“, сигнализира репортер на БЛИЦ.

Освен това протестиращите изпочупили и част от стъклата на ЕК.

Заради напрегнатата ситуация на място били извикани допълнителни полицейски сили. Малко след 14 часа и Жандармерията се включи.

„Има и много линейки, дано няма пострадали“ – казаха хора пред медията ни.

По информация на БЛИЦ има арестувани.

На този етап се съобщава за няколко пострадали полицаи.

Напрежението не стихва, а редом с това протестиращите срещу еврото хвърляха и бомбички по вратата на ЕК.

Вратата на сградата беше запалена.

Няколко минути продължиха гърмежите от бомбичките, а полицаите изблъскаха протестиращите по-далеч от сградата. На място дойдоха пожарникари и допълнителни сили на полицията.

Участниците в акцията скандираха „Оставка“ и „Не на еврото“.

Протестиращите хвърляха и яйца по сградата. 

Какви са исканията им?

Началото на протестната акция на „Възраждане“ започна пред сградата на БНБ.  

Причината за недоволството на протестиращите – обявяват се против това България да влезе в еврозоната. Казват, че искат да запазим българския лев.

„Искаме да спасим българския лев, не искаме да влиза еврото“, споделят протестиращите.

От партия „Възраждане“ многократно се обявяват срещу това България да влезе в еврозоната. БЛИЦ припомня, че в понеделник те се опитаха да влязат в сградата на БНБ, за да разговарят с гуверньора на банката.

От БНБ излязоха с позиция, че мястото на политическите теми е в Народното събрание, а не в Централната банка.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
16 Коментара
Ивано
преди 1 година

Браво, българи! НЕ на еврото, ДА на Българския ЛЕВ!

Откажи
Ивано
преди 1 година

Браво, българи! НЕ на еврото, ДА на Българския ЛЕВ!

Откажи
Ани
преди 1 година

Хора, докога ще търпим Костадинка и Цонка от Възраждане. Губят опорка след опорка за измислената си партия и вече минават границата. Вън !! И от политиката, и от България за тези псевдо патриоти , продали се на Митрофанова. Ако им свалим депутатския имунитет ще бъдат същите безлични мижитурки както бяха преди 5 години.Вън!!

Откажи
I. I.
преди 1 година

Идиоти, сега от данъкоплатците ще вземат пари за пичистване на фасадата, тъпи български народ!!!

Откажи
I. I.
преди 1 година

Идиоти, сега от данъкоплатците ще вземат пари за пичистване на фасадата, тъпи български народ!!!

Откажи
Ани
преди 1 година

Хора, докога ще търпим Костадинка и Цонка от Възраждане. Губят опорка след опорка за измислената си партия и вече минават границата. Вън !! И от политиката, и от България за тези псевдо патриоти , продали се на Митрофанова. Ако им свалим депутатския имунитет ще бъдат същите безлични мижитурки както бяха преди 5 години.Вън!!

Откажи
Иван
преди 1 година

Е много ти е промит мозъка

Откажи
Дидан
преди 1 година

Абсолютно ненужно и просташко срам ме е от тези хора

Откажи
Lordnek
преди 1 година

Невероятно добра опорка, браво!

Откажи
Ценка
преди 1 година

Докато търпим...Кирето,Кокорчо,Бойко,Шиши.....да прибират.....

Откажи
Lev
преди 1 година

Заминавайте да живеете при др. путин

Откажи
Румен
преди 1 година

Сидеров две. В БГ идиотите не свършват, множат се. Защо тези наши органи не прилагат законът за безредиците, изкарайте водните оръдия и ги разгонете. Винаги една шепа хора искат да диктуват редът.

Откажи
DANI
преди 1 година

ВЪЗРАЖДАНЕ ДАСЕ ЗАБРАНИ САС ЗАКОН! БЕЗ СТРАННИЦИ!

Откажи
Смях
преди 1 година

Смях в залата, има няма 100 човека, който са специално подбрани за да правят проблеми, а полицията явно е получила заповед да не ги закача. Като няма хляб, ще има зрелища, били те и смешни.

Откажи
Някой
преди 1 година

До кога ще търпим тия путински олигофрени , да заминават при ватенките като не им харесва тука , ама оная варненската ватенка неиска евро , но сметките са му в евро а не в рубли , БОКЛУЦИ

Откажи