Поредните обработки срещу насекоми, акари и гризачи на паркове, градини, зелени площи към транспортни ивици, в междублокови пространства и речни корита, гробищни паркове на територията на столицата започват.
Началото на новата интервенция срещу насекомите и гризачите ще бъде от 14 август. По-рано бе съобщено, че при получени сигнали от граждани за кърлежи, гризачи, бълхи и др. на общински терени към районните администрации ще се маркират рисковите места и ще се подават на фирмата изпълнител тези участъци за допълнителни третирания в рамките на определените площи и средства.
Преди започване на обработките фирмата-изпълнител представя времеви график за изпълнението им, който се публикува на интернет - страницата на Столична община и на видно място в районната администрация. Обработки срещу кърлежи и бълхи се извършват след окосяване на зелените площи.
Третираните терени ще се обезопасяват от изпълнителите предварително , като - ще се поставят табели с информация за вида обработка - използвания препарат, карантинен период, фирмата изпълнител и телефон за контакт. Табелите ще се прибират от фирмата след изтичане на карантинния период.
От Столична община припомнят, че съгласно "Наредба №3 за условията и реда за извършване на дезинфекции, дезинсекции и дератизации" на МЗ публ. ДВ бр. 12/2005г. специализиран контрол ще се осъществява от експерти на Столичната РЗИ.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.