Протестът приключи при отслабена полицейска охрана

Движението по жълтите павета беше блокирано за кратко

https://blitz.bg/stolitsa/protestat-priklyuchi-pri-otslabena-policeyska-ohrana_news215969.html Blitz.bg

За 57-и ден се проведе протест срещу правителството. Протестиращите в столицата започнаха да се събират към 19.00 часа пред Министерски съвет. Според данните на МВР, към 20.00 часа техният брой е бил около 150. Протестиращитее блокираха движението на пл. „Независимост”.

Участниците в протеста скандираха „оставка”, „мафия”, развяваха български и европейски знамена, биеха на барабани и свиреха със свирки. Сред тях имаше велосипедисти, както и родители с малки деца и домашни любимци.

Протестното шествие в столицата стигна до сградата на Народното събрание, която беше освиркана. Шествието беше посрещнато от други протестиращи пред парламента. Пред главния вход на сградата имаше по-малко заграждения и ленти.

Зад нея имаше полицейски служители. Движението по бул. „Цар Освободител” от ул. „Г.С. Раковски” до СУ „Св. Климент Охридски” беше блокирано.

Според полицията, протестът е минал без инциденти.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай