"Св. Александър Невски" прибира по 5 лева от туристите

https://blitz.bg/stolitsa/quotsv-aleksandar-nevskiquot-pribira-po-5-leva-ot-turistite_news393248.html Blitz.bg

От днес за туристическо посещение в храм-паметника „Св. Александър Невски" ще се събират по 5 лев на човек. Таксата е само за туроператорските фирми, които водят групи предимно от чужбина, уточни архимандрит Дионисий, който е председател на църковното настоятелство. По думите му, предложението за подобна такса е дошло от Федерацията на екскурзоводите. Съгласувано е с Асоциацията на туристическите агенции и оттам препоръчали цената да не е повече от 6 лв. на човек.

Средствата са нужни на храма, за да се пуска осветлението, обясни архимандрит Дионисий. В момента за осветление храм-паметникът плаща на ЧЕЗ всеки месец около 1800 лв. Отопление не се включва, защото също е на ток. 25 000 лв. на месец ще са нужни, за да бъде отоплен храмът. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай