След мълчаливия протест пред Министерски съвет в памет на загиналите миньори в рудник "Ораново" недоволните от правителството продължиха да отдават почит пред Народното събрание. В подножието на паметника на "Цар Освободител" те издигнаха кръст и под един от постаментите му запалиха свещи. Оплакването на четиримата рудничари минава под звученето на стихове на Христо Ботев.
В унисон с днешния траурен ден един от протестиращите рецитира „На прощаване”. И тази вечер недоволните от кабинета "Орешарски" се редуват да свирят на черното и бялото пияно, поставени пред паметника на „Цар Освободител”.
Сградата на парламента е обградена от метални заграждения, а в района има полицейско присъствие. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.